AKRAPOVIC - MUFFLER TI S1000XR - 18112895
1.448,37incl. VAT
1.448,37incl. VAT

1.448,37incl. VAT
| Type | Slip-On |
|---|---|
| End Cap Material | Carbon Fiber |
| End Cap Color/Finish | Black |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Muffler Material | Black Stainless Steel |
| End Cap Style | Slash-Cut |
| Weight Reduction | 1,41 kg (3,1 lb) |
| Heat Shield Material | Carbon Fiber |
| Weight Reduction Metric | 1.4 kg |
| Muffler Color/Finish | Black |
| Weight Imperial | 6.2 lb |
| Weight Metric | 2.82 kg |
|---|---|
| Brand | AKRAPOVIC |
| Units | Kit |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Muffler |
| Material | Titanium |
| Mounting Position | Right |
| Model | Slip-On Line |
| Weight | 2,82 kg (6,2 lb) |
| Weight Reduction Imperial | 3.1 lb |
