CHAMPION - SPARK PLUG 8904 (QN3YCC) - 21030572
3,61incl. VAT
3,61incl. VAT

3,61incl. VAT
| Type | Resistor |
|---|---|
| Electrode Tip Material | Nickel Alloy |
| Ground Electrode Shape | Standard |
| Terminal Configuration | Solid Terminal |
| Center Electrode Projection | Projected |
| Ground Electrode Configuration | Single |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | ATV , Street , Snow , Watercraft |
| Hex Size Metric | 20.6 mm |
| Hex Size Imperial | 13/16" |
| Thread Reach Metric | 19.1 mm |
| Center Electrode Type | Fine Wire |
| Spark Gap Imperial | 0.025" |
| Spark Gap Metric | 0.6 mm |
|---|---|
| Brand | CHAMPION |
| Style | Standard |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | QN3YCC |
| Hex Size | 20,6 mm (13/16") |
| Spark Gap | 0,6 mm (0,025") |
| Heat Range | 3 |
| Thread Size | 14 mm |
| Thread Reach | 19,1 mm (3/4") |
| Thread Reach Imperial | 3/4" |
