DP BRAKES - BRAKE PAD ATV SDP POL FRT - SDP902MX
29,84incl. VAT
29,84incl. VAT

29,84incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 141 g (4,96 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 141 g |
| Weight Imperial | 4.96 oz. |
| Length Metric | 97 mm |
| Length Imperial | 3-13/16" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Thickness Metric | 7 mm |
| Width Imperial | 1-9/16" |
| Width Metric | 39.5 mm |
| Thickness | 7 mm (9/32") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Pro-MX |
| Units | Set |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Rear , Front |
| Length | 97 mm (3-13/16") |
| Width | 39,5 mm (1-9/16") |
| Thickness Imperial | 9/32" |
