DP BRAKES - BRAKE PAD MX-SDP GAS/HUS/KTMFR - SDP617MX
29,84incl. VAT
29,84incl. VAT

29,84incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 196 g (6,88 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 196 g |
| Weight Imperial | 6.88 oz. |
| Length Metric | 94.3 mm |
| Length Imperial | 3-23/32" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Thickness Metric | 7.6 mm |
| Width Imperial | 1-29/64" |
| Width Metric | 37 mm |
| Thickness | 7,6 mm (19/64") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Pro-MX |
| Units | Set |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Front |
| Length | 94,3 mm (3-23/32") |
| Width | 37 mm (1-29/64") |
| Thickness Imperial | 19/64" |
