DP BRAKES - BRAKE PAD P-M 125X4R 137X4R - SDP911HH
34,17incl. VAT
34,17incl. VAT

34,17incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 309 g (10,88 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 309 g |
| Weight Imperial | 10.88 oz. |
| Length Metric | 69.4 mm |
| Length Imperial | 2-47/64" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Thickness Metric | 7.9 mm |
| Width Imperial | 1-59/64" |
| Width Metric | 48.8 mm |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Units | Set of 2 |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Front |
| Length | 69,4 mm (2-47/64") |
| Width | 48,8 mm (1-59/64") |
| Thickness | 7,9 mm (5/16") |
| Thickness Imperial | 5/16" |
