DP BRAKES - BRAKE PAD POLARIS DP526 - 17211735
30,15incl. VAT
30,15incl. VAT

30,15incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Thickness Metric | 7.6 mm , 9 mm |
| Riding Style | UTV |
| Research Value | Finalized |
| Length Imperial | 5-5/16" |
| Length Metric | 134.6 mm |
| Width Imperial | 1-3/4" |
| Width Metric | 44.5 mm |
| Thickness | 9 mm (23/64") , 7,6 mm (19/64") |
|---|---|
| Width | 44,5 mm (1-3/4") |
| Length | 134,6 mm (5-5/16") |
| Mounting Position | Rear |
| Material | Copper Alloy |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set of 2 |
| Brand | DP BRAKES |
| Thickness Imperial | 19/64" , 23/64" |
