DP BRAKES - BRAKE PAD SDP APR/DUC FRT - SDP638HH
45,59incl. VAT
45,59incl. VAT

45,59incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Thickness Metric | 7.5 mm |
| Riding Style | Street , Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Length Imperial | 1-3/8" |
| Length Metric | 35 mm |
| Width Imperial | 1-19/32" |
| Width Metric | 40.5 mm |
| Thickness | 7,5 mm (19/64") |
| Width | 40,5 mm (1-19/32") |
|---|---|
| Length | 35 mm (1-3/8") |
| Mounting Position | Front |
| Material | Copper Alloy |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set of 4 |
| Style | SDP Sport HH+ |
| Brand | DP BRAKES |
| Thickness Imperial | 19/64" |
