DP BRAKES - BRAKE PAD SDP HON MX REAR - SDP921MX
29,84incl. VAT
29,84incl. VAT

29,84incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 141 g (4,96 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 141 g |
| Weight Imperial | 4.96 oz. |
| Length Metric | 59.5 mm |
| Length Imperial | 2-11/32" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Thickness Metric | 9.5 mm |
| Width Imperial | 1-47/64" |
| Width Metric | 43.9 mm |
| Thickness | 9,5 mm (3/8") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Pro-MX |
| Units | Set |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Rear |
| Length | 59,5 mm (2-11/32") |
| Width | 43,9 mm (1-47⁄64") |
| Thickness Imperial | 3/8" |
