DP BRAKES - BRAKE PAD SDP HON/CAG FRT - SDP116HH
34,17incl. VAT
34,17incl. VAT

34,17incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 281 g (9,92 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 281 g |
| Weight Imperial | 9.92 oz. |
| Length Metric | 88.1 mm |
| Length Imperial | 3-15/32" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Thickness Metric | 9.8 mm |
| Width Imperial | 1-13/16" |
| Thickness | 9,8 mm (25/64") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Sport HH+ |
| Units | Set of 2 |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Front |
| Length | 88,1 mm (3-15/32") |
| Width | 46 mm (1-13/16") |
| Thickness Imperial | 25/64" |
