DP BRAKES - BRAKE PAD SDP KAW ST FRT - SDP922HH
34,17incl. VAT
34,17incl. VAT

34,17incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 196 g (6,88 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 196 g |
| Weight Imperial | 6.88 oz. |
| Length Metric | 69.5 mm |
| Length Imperial | 2-47/64" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Thickness Metric | 7.5 mm |
| Width Imperial | 1-15/16" |
| Width Metric | 49.5 mm |
| Thickness | 7,5 mm (19/64") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Sport HH+ |
| Units | Set of 2 |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Front |
| Length | 69,5 mm (2-47/64") |
| Width | 49,5 mm (1-15/16") |
| Thickness Imperial | 19/64" |
