DP BRAKES - BRAKE PAD SDP MZ/YAM FRT - SDP409HH
34,17incl. VAT
34,17incl. VAT

34,17incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 309 g (10,88 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 309 g |
| Weight Imperial | 10.88 oz. |
| Length Metric | 74.9 mm |
| Length Imperial | 2-61/64" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Thickness Metric | 10.4 mm |
| Width Imperial | 2-1/8" |
| Width Metric | 54 mm |
| Thickness | 10,4 mm (13/32") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Sport HH+ |
| Units | Set of 2 |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Front |
| Length | 74,9 mm (2-61/64") |
| Width | 54 mm (2-1/8") |
| Thickness Imperial | 13/32" |
