DP BRAKES - BRAKE PAD SDP YAM FRT - SDP404HH
34,17incl. VAT
34,17incl. VAT

34,17incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 254 g (8,96 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 254 g |
| Weight Imperial | 8.96 oz. |
| Length Metric | 63.8 mm |
| Length Imperial | 2-1/2" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Thickness Metric | 8.7 mm |
| Width Imperial | 2-3/16" |
| Width Metric | 55 mm |
| Thickness | 8,7 mm (11/32") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Sport HH+ |
| Units | Set of 2 |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Front |
| Length | 63,8 mm (2-1/2") |
| Width | 55 mm (2-3/16") |
| Thickness Imperial | 11/32" |
