DP BRAKES - BRAKE PAD SDP YZF 03 MX REAR - SDP940MX
29,84incl. VAT
29,84incl. VAT

29,84incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Weight | 168 g (5,92 oz.) net wt. |
| Weight Metric | 168 g |
| Weight Imperial | 5.92 oz. |
| Length Metric | 66.9 mm |
| Length Imperial | 2-5/8" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Thickness Metric | 10.7 mm |
| Width Imperial | 1-27/64" |
| Width Metric | 36 mm |
| Thickness | 10,7 mm (27/64") |
|---|---|
| Brand | DP BRAKES |
| Style | SDP Pro-MX |
| Units | Set |
| Product Name | Brake Pad |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Rear |
| Length | 66,9 mm (2-5/8") |
| Width | 36 mm (1-27/64") |
| Thickness Imperial | 27/64" |
