DP BRAKES - BRAKE PAD SINTRD DP502 - 17211231
27,66incl. VAT
27,66incl. VAT

27,66incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Thickness Metric | 6.9 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Length Imperial | 3-13/16" |
| Length Metric | 97 mm |
| Weight | 182 g (6,4 oz.) net wt. |
| Width Imperial | 1-23/32" |
| Width Metric | 43.5 mm |
| Thickness | 6,9 mm (17/64") |
|---|---|
| Width | 43,5 mm (1-23/32") |
| Length | 97 mm (3-13/16") |
| Mounting Position | Front , Rear |
| Material | Copper Alloy |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set of 2 |
| Brand | DP BRAKES |
| Thickness Imperial | 17/64" |
