DP BRAKES - BRAKE PAD SINTRD DP515 - 17211448
28,60incl. VAT
28,60incl. VAT

28,60incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Thickness Metric | 7.5 mm , 7.6 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Length Imperial | 3-3/4" , 4-19/64" |
| Length Metric | 109 mm , 95.2 mm |
| Weight | 204 g (7,2 oz.) net wt. |
| Width Imperial | 1-27/64" , 1-35/64" |
| Width Metric | 36.2 mm , 39.4 mm |
| Thickness | 7,5 mm (19/64") , 7,6 mm (19/64") |
|---|---|
| Width | 36,2 mm (1-27/64") , 39,4 mm (1-35/64") |
| Length | 109 mm (4-19/64") , 95,2 mm (3-3/4") |
| Mounting Position | Rear , Front , Rear Right , Rear Left , Front Left , Front Right |
| Material | Copper Alloy |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set of 2 |
| Brand | DP BRAKES |
| Thickness Imperial | 19/64" |
