DP BRAKES - BRAKE PAD SINTRD DP996 - 17211232
30,15incl. VAT
30,15incl. VAT

30,15incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Thickness Metric | 7.6 mm |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Length Imperial | 4-3/4" |
| Length Metric | 120.7 mm |
| Weight | 318 g (11,2 oz.) net wt. |
| Width Imperial | 2-1/4" |
| Width Metric | 57 mm |
| Thickness | 7,6 mm (19/64") |
|---|---|
| Width | 57 mm (2-1/4") |
| Length | 120,7 mm (4-3/4") |
| Mounting Position | Rear , Front |
| Material | Copper Alloy |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set of 2 |
| Brand | DP BRAKES |
| Thickness Imperial | 19/64" |
