DUNLOP - SPORTMAX Q5A 160/60ZR17 (69W) - 03021923
225,76incl. VAT
225,76incl. VAT

225,76incl. VAT
| Brand | DUNLOP |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| Tread Pattern/Model | Sportmax Q5A |
| Rim Diameter_EU | 17 |
| LOAD/SPEED INDEX | (69W) |
| Tire Size_EU | 160/60ZR17 |
| CONSTRUCTION | R (Radial) |
| ASPECT RATIO | 60 |
| TUBE TYPE | Tubeless |
|---|---|
| Width_EU | 160 |
| Width | 160 |
| RIM DIAMETER | 17" |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Tire |
| Units | Each |
| Style | Street |
| Tire Size | 160/60ZR17 |
