EBC - BRAKE ROTOR FIX RND FR - 17102856
117,70incl. VAT
117,70incl. VAT

117,70incl. VAT
| Type | One Piece (Fixed) |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6 Hole |
| Braking Surface | Drilled |
| Thickness | 4,0 mm |
| Outside Diameter | 280 mm (11-1/32") |
| Inside Diameter | 60,2 mm |
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Name | Brake Rotor |
| Color/Finish | Stainless Steel , Silver |
| Units | Each |
| Style | Solid-Mount |
| Brand | EBC |
| Bolt Hole Circle | 80,0 mm |
