EBC - BRAKE ROTOR FLT X SERIES RND - 17105209
255,96incl. VAT
255,96incl. VAT

255,96incl. VAT
| Type | Two Piece (Floating) |
|---|---|
| Outside Diameter Metric | 310 mm |
| Braking Surface | Drilled |
| Bolt Pattern | 6 Hole |
| Bolt Hole Circle | 78 mm |
| Inside Diameter Metric | 62 mm |
| Inside Diameter Imperial | 2-7/16" |
| Outside Diameter Imperial | 12-13/64" |
| Research Value | Level 2 |
| Outside Diameter | 310 mm (12-13/64") |
| Inside Diameter | 62 mm (2-7/16") |
| Model | X Series |
|---|---|
| Brand | EBC |
| Style | Full-Floating |
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver , Gold , Stainless Steel |
| Product Name | Brake Rotor |
| Material | Stainless Steel , Aluminum Alloy |
| Shape | Round |
| Mounting Position | Front Right , Front Left , Front |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
