EBC - BRAKE ROTOR FLT X SERIES RND - 17105211
290,19incl. VAT
290,19incl. VAT

290,19incl. VAT
| Type | Two Piece (Floating) |
|---|---|
| Outside Diameter Metric | 330 mm |
| Braking Surface | Drilled |
| Bolt Pattern | 5 Hole |
| Bolt Hole Circle | 90,0 mm |
| Inside Diameter Metric | 72 mm |
| Inside Diameter Imperial | 2-13/16" |
| Outside Diameter Imperial | 13" |
| Research Value | Level 2 |
| Outside Diameter | 330 mm (13") |
| Inside Diameter | 72 mm (2-13/16") |
| Model | X Series |
|---|---|
| Brand | EBC |
| Style | Full-Floating |
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver , Gold , Stainless Steel |
| Product Name | Brake Rotor |
| Material | Stainless Steel , Aluminum Alloy |
| Shape | Round |
| Mounting Position | Front Right , Front Left |
| Riding Style | Street |
