EMGO - AIR FILTER POD 35MM - 10113153
9,40incl. VAT
9,40incl. VAT

9,40incl. VAT
| Brand | EMGO |
|---|---|
| Filter Height Metric | 69.90 mm |
| Riding Style | UTV , Off-Road , ATV , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Research Value | Finalized |
| Inside Diameter Imperial | 35.00 mm |
| Inside Diameter Metric | 1.38" |
| Filter Height | 69,90 mm (2,75") |
| Filter Shape | Tapered , Round |
| Inside Diameter | 35,00 mm (1,38") |
|---|---|
| Model | Universal , Pod |
| Filter Media Material | Non-Woven Fabric |
| Product Name | Air Filter |
| Color/Finish | Black , Chrome |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Style | Clamp-On |
| Filter Height Imperial | 2.75" |
