GALFER - BRAKE DISC FIXED WAVE RR - 17104163
130,23incl. VAT
130,23incl. VAT

130,23incl. VAT
| Type | One Piece (Fixed) |
|---|---|
| Outside Diameter Metric | 240 mm |
| Braking Surface | Slotted |
| Bolt Pattern | 6 Hole |
| Inside Diameter Metric | 110 mm |
| Inside Diameter Imperial | 4-5/16" |
| Outside Diameter Imperial | 9,4" |
| Research Value | Level 2 |
| Riding Style | Street |
| Thickness Metric | 5 mm |
| Thickness | 5 mm (3/16") |
| Outside Diameter | 240 mm (9,4") |
| Inside Diameter | 110 mm (4-5/16") |
|---|---|
| Brand | GALFER |
| Style | Solid-Mount |
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver |
| Product Name | Brake Rotor |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Contour |
| Mounting Position | Rear |
| Model | Wave® |
| Thickness Imperial | 3/16" |
