HOT CAMS - CAM CRF150R 07 STG 2 - 09250132
371,75incl. VAT
371,75incl. VAT

371,75incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 110.500° |
| Intake Duration Imperial | 254° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 100.750° |
| Intake Lift Metric | 8.70 mm |
| Exhaust Lift Metric | 7.75 mm |
| Intake Lobe Centerline | 110,500° |
| Exhaust Lobe Centerline | 100,750° |
| Intake Duration | 254° |
| Exhaust Duration | 273,5° |
| Exhaust Lift | 7,75 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 8,70 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 273.5° |
