HOT CAMS - CAM CRF250R STG 2 1265-2 - 09250846
443,25incl. VAT
443,25incl. VAT

443,25incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 107° |
| Intake Duration Imperial | 255° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 107° |
| Exhaust Lift Metric | 8.84 mm |
| Intake Lobe Centerline | 107° |
| Exhaust Lobe Centerline | 107° |
| Intake Duration | 255° |
| Exhaust Duration | 266° |
| Exhaust Lift | 8.84 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 9,14 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Exhaust , Intake |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 266° |
