HOT CAMS - CAM CRF250R STG 3 - 09250269
525,88incl. VAT
525,88incl. VAT

525,88incl. VAT
| Type | Stage 3 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 108.500° |
| Intake Duration Imperial | 254° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 102.750° |
| Intake Lift Metric | 8.61 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.13 mm |
| Intake Lobe Centerline | 108,500° |
| Exhaust Lobe Centerline | 102,750° |
| Intake Duration | 254° |
| Exhaust Duration | 261,5° |
| Exhaust Lift | 8,13 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 8,61 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 261.5° |
