HOT CAMS - CAM CRF250R/X - 09250049
441,05incl. VAT
441,05incl. VAT

441,05incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 104° |
| Intake Duration Imperial | 244° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 99° |
| Intake Lift Metric | 8.10 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.10 mm |
| Intake Lobe Centerline | 104° |
| Exhaust Lobe Centerline | 99° |
| Intake Duration | 244° |
| Exhaust Duration | 250° |
| Exhaust Lift | 8,10 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 8,10 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 250° |
