HOT CAMS - CAM CRF250R/X STG 2 - 09250082
457,55incl. VAT
457,55incl. VAT

457,55incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 104.500° |
| Intake Duration Imperial | 254° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 103° |
| Intake Lift Metric | 8.640 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.970 mm |
| Intake Lobe Centerline | 104,500° |
| Exhaust Lobe Centerline | 103° |
| Intake Duration | 254° |
| Exhaust Duration | 262° |
|---|---|
| Exhaust Lift | 8,970 mm |
| Intake Lift | 8,640 mm |
| Research Value | Finalized |
| Application | Exhaust , Intake |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 262° |
