HOT CAMS - CAM CRF450R STG 3 - 09250084
441,05incl. VAT
441,05incl. VAT

441,05incl. VAT
| Type | Stage 3 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 116.500° |
| Intake Duration Imperial | 254° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 104° |
| Intake Lift Metric | 10.40 mm |
| Exhaust Lift Metric | 9.10 mm |
| Intake Lobe Centerline | 116,500° |
| Exhaust Lobe Centerline | 104° |
| Intake Duration | 254° |
| Exhaust Duration | 265° |
| Exhaust Lift | 9,10 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 10,40 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 265° |
