HOT CAMS - CAM GRIZZLY MDBSTR 4034-1 - 09250504
369,74incl. VAT
369,74incl. VAT

369,74incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Duration Imperial | 247° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 104.500° |
| Intake Lift Metric | 9.020 mm |
| Exhaust Lift Metric | 9.120 mm |
| Intake Lobe Centerline | 104,500° |
| Exhaust Lobe Centerline | 104,500° |
| Intake Duration | 247° |
| Exhaust Duration | 248° |
| Exhaust Lift | 9,120 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 9,020 mm |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 248° |
