HOT CAMS - CAM RPTR 350 STG 1 - 09250326
348,87incl. VAT
348,87incl. VAT

348,87incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 107.500° |
| Intake Duration Imperial | 250° |
| Intake Lift Metric | 10.00 mm |
| Exhaust Lift Metric | 10.00 mm |
| Intake Lobe Centerline | 107,500° |
| Exhaust Lobe Centerline | 107,500° |
| Intake Duration | 250° |
| Exhaust Duration | 250° |
| Exhaust Lift | 10,00 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 10,00 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Exhaust , Intake |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 250° |
