HOT CAMS - CAM RPTR 700 STG2 4132-2 - 09250507
327,74incl. VAT
327,74incl. VAT

327,74incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 111° |
| Intake Duration Imperial | 260° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 102.500° |
| Intake Lift Metric | 10.30 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.60 mm |
| Intake Lobe Centerline | 111° |
| Exhaust Lobe Centerline | 102,500° |
| Intake Duration | 260° |
| Exhaust Duration | 243° |
| Exhaust Lift | 8,60 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 10,30 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 243° |
