HOT CAMS - CAM STG 1 5246-1 - 09250701
444,35incl. VAT
444,35incl. VAT

444,35incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 105° |
| Intake Duration Imperial | 219° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 105° |
| Intake Lift Metric | 8.51 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.51 mm |
| Intake Lobe Centerline | 105° |
| Exhaust Lobe Centerline | 105° |
| Intake Duration | 219° |
| Exhaust Duration | 219° |
| Exhaust Lift | 8,51 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 8,51 mm |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 219° |
