HOT CAMS - CAM TRX400EX STAGE 2 - 09250068
391,54incl. VAT
391,54incl. VAT

391,54incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 106° |
| Intake Duration Imperial | 254° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 104.250° |
| Intake Lift Metric | 9.00 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.90 mm |
| Intake Lobe Centerline | 106° |
| Exhaust Lobe Centerline | 104,250° |
| Intake Duration | 254° |
| Exhaust Duration | 248,500° |
| Exhaust Lift | 8,90 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 9,00 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 248.500° |
