HOT CAMS - CAM YFM350 STG 2 - 09250090
378,34incl. VAT
378,34incl. VAT

378,34incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 115° |
| Intake Duration Imperial | 262° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 104° |
| Intake Lift Metric | 10.00 mm |
| Exhaust Lift Metric | 10.00 mm |
| Intake Lobe Centerline | 115° |
| Exhaust Lobe Centerline | 104° |
| Intake Duration | 262° |
| Exhaust Duration | 254° |
| Exhaust Lift | 10,00 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 10,00 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 254° |
