HOT CAMS - CAMS KAWASAKI - 09250047
585,14incl. VAT
585,14incl. VAT

585,14incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Duration Imperial | 214° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 98.500° |
| Intake Lift Metric | 7.90 mm |
| Exhaust Lift Metric | 6.70 mm |
| Intake Lobe Centerline | 102° |
| Exhaust Lobe Centerline | 98,500° |
| Intake Duration | 214° |
| Exhaust Duration | 205° |
| Exhaust Lift | 6,70 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 7,90 mm |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Level 2 |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Set |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 205° |
