HOT CAMS - CAMSHAFT SINGLE CAM HONDA - 09251593
449,96incl. VAT
449,96incl. VAT

449,96incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 102.150° |
| Exhaust Lift Metric | 9.910 mm |
| Intake Lobe Centerline | 102,380° |
| Exhaust Lobe Centerline | 102,150° |
| Intake Duration | 246° |
| Exhaust Duration | 257° |
| Exhaust Lift | 9,910 mm |
| Intake Lift | 10,410 mm |
|---|---|
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Exhaust , Intake |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Intake Lobe Centerline Imperial | 102.380° |
