HOT CAMS - CAMSHAFT UNICAM - 09251253
491,65incl. VAT
491,65incl. VAT

491,65incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 105° |
| Intake Duration Imperial | 240° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 105° |
| Intake Lift Metric | 10.67 mm |
| Exhaust Lift Metric | 10.41 mm |
| Intake Lobe Centerline | 105° |
| Exhaust Lobe Centerline | 105° |
| Intake Duration | 240° |
| Exhaust Duration | 235° |
| Exhaust Lift | 10,41 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 10,67 mm |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 235° |
