HOT CAMS - HOT CAM RAPTOR STAGE 2 - YFM660S2A
365,14incl. VAT
365,14incl. VAT

365,14incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 106° |
| Intake Duration Imperial | 246° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 104° |
| Intake Lift Metric | 9.75 mm |
| Exhaust Lift Metric | 10.28 mm |
| Intake Lobe Centerline | 106° |
| Exhaust Lobe Centerline | 104° |
| Intake Duration | 246° |
| Exhaust Duration | 259° |
| Exhaust Lift | 10,28 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 9,75 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 259° |
