HOT CAMS - HOT CAM STAGE 2 - 09250024
441,05incl. VAT
441,05incl. VAT

441,05incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Duration Imperial | 248° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 104.500° |
| Intake Lift Metric | 10.10 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.80 mm |
| Intake Lobe Centerline | 112° |
| Exhaust Lobe Centerline | 104,500° |
| Intake Duration | 248° |
| Exhaust Duration | 270° |
| Exhaust Lift | 8.80 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 10,10 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Intake Lobe Centerline Imperial | 112° |
