HOT CAMS - HOT CAM XR600 - XR600S1A
360,45incl. VAT
360,45incl. VAT

360,45incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Duration Imperial | 258° |
| Intake Lift Metric | 8.80 mm |
| Exhaust Lift Metric | 8.80 mm |
| Intake Duration | 258° |
| Exhaust Duration | 258° |
| Exhaust Lift | 8.80 mm |
| Intake Lift | 8.80 mm |
|---|---|
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Exhaust , Intake |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 258° |
