HOT CAMS - HOT CAM XR650 STAGE 1 - XR650S1A
399,24incl. VAT
399,24incl. VAT

399,24incl. VAT
| Type | Stage 1 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 109° |
| Intake Duration Imperial | 254° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 105° |
| Intake Lift Metric | 9.260 mm |
| Exhaust Lift Metric | 9.210 mm |
| Intake Lobe Centerline | 109° |
| Exhaust Lobe Centerline | 105° |
| Intake Duration | 254° |
| Exhaust Duration | 251° |
| Exhaust Lift | 9,210 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 9,260 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 251° |
