HOT CAMS - HOT CAM XR650 STAGE 2 - XR650S2A
425,19incl. VAT
425,19incl. VAT

425,19incl. VAT
| Type | Stage 2 |
|---|---|
| Intake Lobe Centerline Imperial | 107° |
| Intake Duration Imperial | 265° |
| Exhaust Lobe Centerline Imperial | 103° |
| Intake Lift Metric | 9.570 mm |
| Exhaust Lift Metric | 9.510 mm |
| Intake Lobe Centerline | 107° |
| Exhaust Lobe Centerline | 103° |
| Intake Duration | 265° |
| Exhaust Duration | 260° |
| Exhaust Lift | 9,510 mm |
|---|---|
| Intake Lift | 9,570 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Application | Intake , Exhaust |
| Product Name | Camshaft |
| Units | Each |
| Brand | HOT CAMS |
| Exhaust Duration Imperial | 260° |
