ITP - Mud Lite XL AT26x10-12 (255/70 - 03200369
143,47incl. VAT
143,47incl. VAT

143,47incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Tire Size_EU | 255/70-12 , 26x10-12 |
| LOAD/SPEED INDEX | 52F |
| Rim Diameter_EU | 12 |
| Tread Pattern/Model | Mud Lite XL |
| Ply Rating | 3 Ply |
| Tire Diameter_EU | 26 |
| Research Value | Finalized |
| Tire Size | 26 x 10-12 |
| CONSTRUCTION | - (Bias) |
| ASPECT RATIO | 70 |
|---|---|
| Style | Mud |
| Units | Each |
| Product Name | Tire |
| Features | E-Marked |
| RIM DIAMETER | 12" |
| Width | 10" |
| Width_EU | 10 , 255 |
| TUBE TYPE | Tubeless |
| Tire Diameter | 26" |
