ITP - Mud Lite XL AT26x9-12 (230/75- - 03200368
145,66incl. VAT
145,66incl. VAT

145,66incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Tire Size_EU | 26x9-12 |
| LOAD/SPEED INDEX | 49F |
| Rim Diameter_EU | 12 |
| Tread Pattern/Model | Mud Lite XL |
| Ply Rating | 3 Ply |
| Tire Diameter_EU | 26 |
| Research Value | Finalized |
| Tire Size | 26 x 9-12 |
| CONSTRUCTION | - (Bias) |
| ASPECT RATIO | 75 |
|---|---|
| Style | Mud |
| Units | Each |
| Product Name | Tire |
| Features | E-Marked |
| RIM DIAMETER | 12" |
| Width | 9" |
| Width_EU | 9 , 230 |
| TUBE TYPE | Tubeless |
| Tire Diameter | 26" |
