ITP - Terra Cross R/T 255/65R12 (25x - 03200372
158,17incl. VAT
158,17incl. VAT

158,17incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Tire Size_EU | 25x10R12 , 255/65R12 |
| LOAD/SPEED INDEX | 50F |
| Rim Diameter_EU | 12 |
| Tread Pattern/Model | Terracross R/T XD |
| Ply Rating | 6 Ply |
| Tire Diameter_EU | 25 |
| Research Value | Finalized |
| Tire Size | 25 x 10R12 |
| CONSTRUCTION | R (Radial) |
| ASPECT RATIO | 65 |
|---|---|
| Style | Mud , Sand , Snow |
| Units | Each |
| Product Name | Tire |
| Features | E-Marked |
| RIM DIAMETER | 12" |
| Width | 10" |
| Width_EU | 10 , 255 |
| TUBE TYPE | Tubeless |
| Tire Diameter | 25" |
