ITP - WHEEL MOMENTUM 14X7 4/136 5+2 - 02301309
179,94incl. VAT
179,94incl. VAT

179,94incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Load Capacity Metric | 544 kg |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Load Capacity | 544 kg (1200 lb) |
| Wheel Offset | 5+2 (+30 mm) |
| Bolt Hole Pattern | 4/137 |
| RIM DIAMETER | 14" |
| Rim Width | 7" |
| Base Finish | Gloss |
| Model | Momentum |
|---|---|
| SIZE | 14x7 |
| Mounting Position | Front/Rear |
| Material | Aluminum |
| Product Name | Wheel |
| Color/Finish | Black , Gloss , Milled |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Load Capacity Imperial | 1200 lb |
