K & N - AIR FIL TRIUMPH - TB9097
72,99incl. VAT
72,99incl. VAT

72,99incl. VAT
| Type | OE Replacement |
|---|---|
| Width Imperial | 3.94" |
| Length Metric | 229.00 mm |
| Length Imperial | 9.02" |
| Filter Shape | Panel |
| Filter Height | 27,00 mm (1,063") |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Filter Height Metric | 27.00 mm |
| Width Metric | 100.00 mm |
| Width | 100,00 mm (3,94") |
| Length | 229,00 mm (9,02") |
|---|---|
| Brand | K & N |
| Units | Each |
| Base Color | Red |
| Color/Finish | Black , Red |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Model | High-Flow |
| Features | Washable |
| Filter Height Imperial | 1.063" |
