K & N - AIR FIL TRIUMPH TBIRD - TB9095
72,99incl. VAT
72,99incl. VAT

72,99incl. VAT
| Type | OE Replacement |
|---|---|
| Width Imperial | 5.00" |
| Length Metric | 268.00 mm |
| Length Imperial | 10.55" |
| Filter Shape | Panel |
| Filter Height | 16,00 mm (0,625") |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Filter Height Metric | 16.00 mm |
| Width Metric | 127.00 mm |
| Width | 127,00 mm (5,00") |
| Length | 268,00 mm (10,55") |
|---|---|
| Brand | K & N |
| Units | Each |
| Base Color | Red |
| Color/Finish | Black , Red |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Model | High-Flow |
| Features | Washable |
| Filter Height Imperial | 0.625" |
