K & N - AIR FIL UNIVERSAL - 10110299
36,99incl. VAT
36,99incl. VAT

36,99incl. VAT
| Brand | K & N |
|---|---|
| Filter Height Metric | 64.00 mm |
| Flange Position | Centered |
| Riding Style | UTV , Off-Road , ATV , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Research Value | Finalized |
| Inside Diameter Imperial | 38,00 mm |
| Inside Diameter Metric | 1-1/2" |
| Filter Height | 64,00 mm (2-1/2") |
| Filter Shape | Round |
| Inside Diameter | 38,00 mm (1-1⁄2") |
|---|---|
| Model | Universal |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Product Name | Crankcase Vent Filter |
| Color/Finish | Silver , Black |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Style | Clamp-On |
| Filter Height Imperial | 2-1/2" |
