K & N - AIR FILTER YAMAHA XV1900 - 10110978
83,99incl. VAT
83,99incl. VAT

83,99incl. VAT
| Type | OE Replacement |
|---|---|
| Width Imperial | 4.37" |
| Length Metric | 149.00 mm |
| Length Imperial | 5.87" |
| Filter Shape | Panel |
| Filter Height | 32,00 mm (1,25") |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Filter Height Metric | 32.00 mm |
| Width Metric | 111.00 mm |
| Width | 111,00 mm (4,37") |
| Length | 149,00 mm (5,87") |
|---|---|
| Brand | K & N |
| Units | Each |
| Base Color | Red |
| Color/Finish | Black , Red |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Model | High-Flow |
| Features | Washable |
| Filter Height Imperial | 1.25" |
